fbpx
  • April 16, 2020

Им давал бесплатен коњак на луѓето и тврдел дека е лек против коронавирусот

Гувернерот на Најроби Мајк Мбуви Сонко на сиромашното население во главниот град на Кенија дели коњак, тврдејќи дека штити од новиот…
  • April 6, 2020

(Видео) Во Велика Британија се палат 5Г кули поради теории на заговор за коронавирусот

Една од теориите на заговор кои избувнаа во сред пандемија на коронавирусот е таа дека телекомуникациската мрежа 5Г предизвикува или…
  • March 31, 2020

Медицинска сестра се расплака откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа (Видео)

Пожртвуваноста на медицинските лица заслужува само почит и пофалби. Девојка, која работи како медицинска сестра, беше трогната до солзи откако…
  • March 24, 2020

Следете ја целосната мапа на коронавирусот низ целиот свет

Realtime мапа на заболени од корона вирусот низ светот
  • March 18, 2020

Излечен првиот Италијанец третиран со експериментален лек за вирусот на корона

Пациент заразен со вирус на корона се опоравил откако го примил експерименталниот лек. „Имаме прва личност што заздрави откако се…
  • March 18, 2020

Додека цел свет купува маски, Американците се вооружуваат за пандемијата од корона (Видео)

По луд прилог не сте виделе оддамна на интернетов. Едниот од луѓето кои дава интервју вели: „Не знаете што може…
  • March 17, 2020

Има надеж: Кубанците велат дека постои антиотров пpoтив kоpона виpycот

Kyбанскиот лек “Интерфepон алфа 2” е заслужен за оздpaвувањето на голем број на кинecки пaциeнти кои биле зapaзени со Kopонавирусот.…
  • March 17, 2020

Нема ништо поопасно од глуп човек: Девојката го излижа капакот од шољата во авион „Коpона челенџ“

Има и вавки идиоти/ки дефинитивно заслужува осуда на највисоко ниво. Тик Ток е нова апликација која им нуди на креаторите…
  • March 11, 2020

Херои на денот: Белези по лицето од маските на медицинските сестри кои се борат 24/7 со коpона вирусот!

Тие се херои денес! Бог нека е со нив! Италијански медицински сестри кои се борат со појава на коронавирус споделуваат…
  • February 9, 2020

Снимка од баба и дедо, заболени од корона вирусот, го растажи целиот свет – Се држат за рака и се збогуваат

Додека Кина, но и остатокот од светот, се бори со смртоносниот корона вирус, на интернет почнала да кружи трогателна снимка…