fbpx
  • May 15, 2020

Лапсус на пресот со Стево Пендаровски – ВИДЕО

На денешната прес конференција по повод одржаниот советот за безбедност кај претседателот Стево Пендароски се случи еден интересен момент. Покрај…
  • April 14, 2020

Дами и господа го имаме победникот!

Секој ден министерот за здравство има прес конференција која има премногу прегледи па така и некогаш налетуваме на луди коментари…
  • April 11, 2020

Секој во својот двор, се игра и пее: Како полесно да се преживее полицискиот час еве ги првите 24 часа (ВИДЕО)

По строгите мреки воведени во дрважава поради коронавирусот, викендов имаме целосен каратин во траење од 60 часа, па граѓаните се…
  • April 11, 2020

(Видео) Македонец го прави највкусниот бурек во Австралија: Погледнете ја уметноста на приготвување

Прилепчанецот Драган Бектеш кој веќе година и половина живее во главниот град на Австралија, Канбера, ја пренесепреку океанот прилепската мајсторија…
  • April 2, 2020

Орангутанка видела како луѓето ги мијат рацете, па почнала и таа (ВИДЕО)

Иако не веруваме дека постои некој кој не го знае ова, некои работи треба постојано да се повторуваат – миењето…
  • March 27, 2020

Чичко Бошко и згoднaтa новинарка (Видео)

Новинарката му дошла дома и како што е ред, чичко Бошко ја пречека, ја исцелива, и не само тоа :).
  • March 20, 2020

Последните зборови на татко кој своето срце го подари на неговиот син (ВИДЕО)

Бидејќи времето истекувало многу брзо, а семејството немало толку финансии, колку што биле неопходни за операцијата, самиот татко решил да…
  • March 19, 2020

Ечи „Жаклина, љубов моја“ од терасите на Барселона (Видео)

Дефинитивно едно од подобрите монтажи што ќе ги сретнете на интернетов за момент помисливме дека се работи за вистинска снимка…
  • March 19, 2020

Еве Цацко и К15 ќе ви објаснат што да правите кога ќе снемате тоалетна (Видео)

Цацко и легендарните к15 ќе ви објаснат што да правите ако снемате тоалетна хартија, овој скеч е еден од најлудите…
  • March 17, 2020

Потресно видео од доктор: „Како поинаку да разберете да останете дома? Или и ова не е доволно“

Кристиан Занин, доктор од Италија, на својот фејсбук профил постираше видео од состојбата во една италијанска болница. Како поинаку да…