fbpx
  • June 27, 2019

Жената бик е благослов во животот на секој маж

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, внимателна, тврдоглава, фокусирана. Сето ова ја опишува жената бик. Таа ја сака рутината, но од…
  • June 24, 2019

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак денеска го очекува прекин на врската, а овој знак да внимава на своето здравје

ОВЕН Работа: Поголемиот дел од плановите полека ви се остваруваат и се оди прилично добро. Очекувајте добар ден за работа.…
  • June 18, 2019

Дневен хороскоп за вторник, 18.06.2019

Сатурн во секстил со Нептун, по втор пат, убав, хармоничен аспект на секстилот, Сатурн како приземен и реален а Нептун…
  • May 27, 2019

Дневен хороскоп, 27.05.2019:Понекогаш треба да ги потисните чувствата за да ги видите појасно сите опции и да видите добро решение – Направете го тоа денес!

задолжителен оптимизам и добро арсположение во текот на целиот ден. Ви сакаме успешен почеток на новата работна недела! Овен Работа…
  • May 16, 2019

Внимавајте што зборувате пред нив – кои се најголемите озборувачи во хороскоп?

Озборувањето е (најчесто) невина забава во која сите сакаат да земат учество, но некои малку повеќе од останатите. Кај некои…
  • May 13, 2019

По нив жените лудуваат, а родени се во овие хороскопски знаци

Ако барате внимателно и духовито момче, кое згора на тоа и добро изгледа, големи се шансите да го пронајдете во…
  • May 12, 2019

Среќните броеви во 2019 година за секој Хороскопски знак

Многу луѓе веруваат во среќни броеви, но врз основа на искуствата во животот и важните датуми. Сепак, вистинскиот среќен број…
  • May 10, 2019

Викенд хороскоп за (11-12 Мaj)

ОВЕН Ве очекува поволен период на работно поле, некои важни промени кои може да започнат сега. Доколку вашата врска беше…
  • January 15, 2019

ХОРОСКОП: Кој ден ќе ви биде среќен неделава?

Овен Бидете сигурни дека доколку има дојдено до некои компликации, не е сé онака како што ви изгледа. Се наоѓате…