fbpx
  • March 15, 2020

Игор Џамбазов има лек за целата паника во државата: Ќе ве насмее како никогаш досега

(Фејсбук статус на македонскиот шоумен Игор Џамбазов) “Коа баталив алкохол ми викаа: “Напиј се безалколкохолно пивце, исто е”. Коа почнав…
  • October 18, 2019

Виц: Французин, Македонец и Американец кај Хитлеp

Хитлер фатил Американец, Французин и Македонец. Најпрвин му се обратил на Американецот: – Овде имаш 8 ракии, колку ќе испиеш?…
  • October 9, 2019

Виц на денот: Се возат Македонец, Грк и Албанец во авион

Се возат Македонец, Грк и Албанец во авион и се случило несреќа и паднале од авионот во некоја џунгла, по…
  • September 20, 2019

Виц: Трпе, учителката и директорот

Учителката го вика малиот Трпе на таблата. Излева Трпе и она сака да му поставе прашање: – Ајде Трпе напиши…
  • September 15, 2019

Полицаецот знае како се прават „тие“ работи (виц)

Полицаецот си го шета синот за рака по улица и по некое време синот го прашува: – Тато, тато, зошто…
  • August 31, 2019

Англичанец, Французин и Македонец на остров (виц)

Англичанец, Французин и Македонец после бродолом испливале до еден остров со канибали. Пред да ги јадат ги однеле кај главатарот…
  • August 28, 2019

Cpaмен виц

Трпе оди со Трпана во мотел и на рецепција прашува: – Би сакале да изнajмиме соба на 5 минyти. –…
  • August 27, 2019

Виц: Трпе и медицинска сестра

Трпе се јавува на брза помош: – Ало, ми треба помош! – Што е проблемот? – Пиев вијагра и ерекцијата…
  • August 25, 2019

10 кратки вицови за долго смеење

– Здраво! Намерно не ти пишав толку долго, за да почнам да ти недостигам повеќе! Како си?! – Веќе сум…
  • August 21, 2019

Виц : Драги… 3атвоpениkот… Повторно избега…

Девојката му се доверува на својот дечко дека никогаш во животот немала секс и бара од него да ја подучи…