fbpx
  • April 21, 2020

Кардиолог Амосов: Самиот човек е крив за своите болести, не се потпирајте на медицината

Медицината се фокусира на болести и апчиња и она може да ве научи како да станете здрави. За да бидете…
  • March 26, 2020

Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска (ВИДЕО)

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот…
  • March 18, 2020

Излечен првиот Италијанец третиран со експериментален лек за вирусот на корона

Пациент заразен со вирус на корона се опоравил откако го примил експерименталниот лек. „Имаме прва личност што заздрави откако се…
  • March 16, 2020

Матичниот може да ви напише боледување до 14 дена само со еден повик, нема потреба да одите во ФЗО еве како :

Пациентите ќе можат да ги добијат потребните здравствени услуги и преку телефон, така што осигуреното лице ќе нема потреба да…
  • March 14, 2020

Моќна природна одбрана на организмот: Овие 10 здравствени придобивки носат од една лажичка мед на ден!

Медот е една од најдобрите природни намирници што има многу лековити и хранливи својства и долго време се користи во…
  • March 12, 2020

Популарниот матичен Лазаров со препорака – Овојпат до своите колеги: Дајте им боледувања на пациентите

Ненад Лазаров е матичен лекар од Скопје, кој особено се истакна во послесдниот период од појавата на новиот Коронавирус, со…
  • October 19, 2019

Пржени лепчиња: Омилениот саботен доручек

Ние ги нарекуваме „Пржени лепчиња со јајца“, а светот „Француски тост“ 🙂 Многу позната храна во Македонија, најчесто се служи…
  • September 14, 2019

Нема игpaње со мakeдончето, ќе го најде лekoт за се: Уникатна иновација за мешање ајвар – ВИДЕО

Полека но сигурно започнува сезоната на подготовка на ајвари и различни зимници во Македонија. Иако сите сакаат да јадат домашно…
  • August 8, 2019

Научниците шокирале: Последниот оброк во денот треба да го изедете во ова време за конечно да ослабете

Најновото истражување утврди кога да се јаде последниот оброк во денот за да се ослабе. Научниците од Универзитетот во Алабама…
  • August 6, 2019

Диета без гладување: За 2 недели се симнуваат помеѓу 7 и 15 килограми

После оваа диета не се чувствувате малаксано, изморено и исцрпено, а не се јавуваат ниту вртоглавици. Нервозата е сведена на…