fbpx
  • October 19, 2019

Пржени лепчиња: Омилениот саботен доручек

Ние ги нарекуваме „Пржени лепчиња со јајца“, а светот „Француски тост“ 🙂 Многу позната храна во Македонија, најчесто се служи…
  • September 14, 2019

Нема игpaње со мakeдончето, ќе го најде лekoт за се: Уникатна иновација за мешање ајвар – ВИДЕО

Полека но сигурно започнува сезоната на подготовка на ајвари и различни зимници во Македонија. Иако сите сакаат да јадат домашно…
  • August 6, 2019

Диета без гладување: За 2 недели се симнуваат помеѓу 7 и 15 килограми

После оваа диета не се чувствувате малаксано, изморено и исцрпено, а не се јавуваат ниту вртоглавици. Нервозата е сведена на…
  • July 27, 2019

Ни случајно не ја фрлајте лушпата од ова овошје: Лечи псоријаза, ги отстранува акните и ги избелува забите

Кога ќе го прочитате овој текст повеќе никогаш нема да ви текне да ја фрлите лушпата од ова овошје. Баш…
  • June 27, 2019

Диета на Жан Митрев: Ослабете 15 килограми за помалку од 3 недели

Кога температурите ќе скокнат, гардеробата мора да биде минимална, ако на тоа се додаде и дека ќе сакате да изгледате…
  • June 15, 2019

За еден ден симнете 2 килограми- мал трик за брзо слабеење

Доколку ги сакате чаевите многу лесно ќе можете да го примените овој трик и да се ослободите од нив. Диетата…