November 13, 2019

Булевар

На вистинското место

Кражба во Црква во Тетовско

Засега непознати сторители одзеле околу 2.000 денари од црквата „Свети Атанасиј“ во тетовското село Радиовце, информира СВР Тетово.
Според полицијата, кражбата е пријавена вчера од страна на Т.М.(67) од Радиовце.
Т.М. навел дека непознатите сторители ноќта помеѓу среда и четврток насилно ја отвориле влезната маса од црквата и од масата за свеќи и иконите одзеле околу 2.000 денари во разни апоени. Полицијата извршила увид и работи на откривање на сторителите.

%d bloggers like this: