October 22, 2019

Булевар

На вистинското место

,,Дали проклетството продолжува: Ремзи даде гол, почина уште една славна личност- еве која ‘‘ (ФОТО)

,,Да не си во кожа на фудбалерот на Арсенал. Проклетството на Арон Ремзи продолжува, тој даде гол и почина уште една голема ѕвезда, овој пат се работи за членот на Продиџи, Кит Флинт.
Не му е лесно на играчот од средниот ред на Арсенал, Арон Ремзи, ако некоја славна личност почине а тој има дадено гол, вината оди кај него.
Викендов Ремзи даде гол, а утринава фронтменот на Продиџи, Кит Флинт беше пронајден мртов во својот дом.
Англиските медиуми извадија податок дека досега 20 славни личности имаат починато на денот кога Ремзи ќе даде гол или неколку денови подоцна, меѓу нив се и Стив Џопс, Осама бин Ланден, Паул Вокер, Робин Вилијамс…
Иако реално станува збор за обична коинциденција, за Ремзи и понатаму некои ќе велат дека неговите голови ја најавуваат смртта на славни личности‘‘. Преземено од : https://kurir.mk/


%d bloggers like this: