January 21, 2020

Булевар

На вистинското место

Дневен хороскоп за петок, 17.05.2019: Ова е ден без грешки и пропусти – Искористете го и за некои пресметки во финансиите, за средување на архивата, заклучоци и биланси на состојбата

Меркур во тригон со Сатурн е аспект кој го краси овој петок. Прекрасен тригон исткаен од мудрости и е од огромна корист на сите кои денес полагаат тестови или работат нешто во што концентрацијата е од најголема важност. Ова е ден без грешки и пропусти. Искористете го и за некои пресметки во финансиите, за средување на архивата, заклучоци и биланси на состојбата.
Посакуваме успешен ден на сите!

Овен
Работа
Важно е да се зачува добрата деловна позиција меѓу соработниците. Немојте да ја штедите вашата креативна енергија или време. Бизнис успехот не ги задоволува вашите очекувања, но и вашите соработници не можат да се пофалат со извонредни резултати.
Љубов
Делувате загрижено и вознемирено, и имате впечаток дека неправедно трпите поради партнерските чудно однесување или отсуство.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Имате добра идеја, но некој се обидува да ја ограничи вашата улога и да влијае на понатамошниот ток на деловниот договор. Не дозволувајте недоразбирањата негативно да влијаат на вашата концентрација.
Љубов
Внимателно изберете друштво за излегување или за интимна доверба. Понекогаш сè изгледа премногу убаво само на прв поглед.
Здравје
Хронична болка.

Близнаци
Работа
Внимателно анализирајте ги различните настани на деловната сцена и новите услови. Ако сте загрижени за постигнување извонредни резултати, реалистично оценете ги вашите опции и условите во кои сте. Нема причина за претерана умешност.
Љубов
Поставувате погрешни прашања и вршите емоционален притисок врз саканата личност. Подобро е да се погледне во заеднички решенија на помирен начин.
Здравје
Проблеми со грлото.

Рак
Работа
Состанокот или разговорот со една личност за вас е победничка комбинација, па прифатете ја идејата за деловна соработка. Важно е да го одберете вистинскиот момент за тоа.
Љубов
Нема потреба да се однесувате премногу театрално во друштво на некој близок. Прилагодете ја вашата улога според заедничките потреби.
Здравје
Главоболка.
Лав
Работа
Се обидувате да ја одложите деловната ситуација која бара добра проценка и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи пред вашите соработници.
Љубов
Ако ви е тешко да ги контролирате вашите емоции и реакцијата на блиско лице, избегнувајте предизвикувачки или провокативни ситуации.
Здравје
Пад на имунитетот.

Девица
Работа
Соработниците го одобруваат вашето размислување и тоа делува охрабрувачки на продолжување на деловните преговори. Важно е да се одржи добра позиција и успешно ниво на комуникација.
Љубов
Некој не може да ги исполни вашите емотивни очекувања, но со мала мудрост и трпеливост ситуацијата може да се смени. Нема причина за голема загриженост.
Здравје
Премногу сте чувствителни.

Терезија
Работа
Потребни ви се сигурни информации кои ветуваат успешна соработка на различни нивоа или нов бизнис профит. Вие делувате поттикнувачки за вашата околина и застапувате варијанта која одговара на вашите заеднички интереси.
Љубов
Во дијалог со некој близок, имате добра проценка и вашата загриженост е да го презентирате своето мислење во различни ситуации.
Здравје
Проблеми со забите.

Скорпија
Работа
Сакате да ги претставите вашите идеи на оригинален начин. Ви требаат дипломатска нотка и добра деловна стратегија. Поврзете ги вашите интереси со вашите доверливи соработници.
Љубов
Ќе бидете израдувани со нови емотивни сигнали или гестови од нечија страна. Партнерот искрено се обидува да ги исполни сите ваши потреби.
Здравје
Добро се чувствувате.
Стрелец
Работа
Важно е да се постави јасна граница помеѓу личните и заедничките интереси. Можете да ја направите новата отстапка под услов другите соработници да го почитуваат својот дел од обврските. Важно е да се прилагодите додека ја чувате индивидуалноста.
Љубов
На некој начин, партнерот ја искушува вашата љубов, па обидете се да ги усогласите заедничките интереси. Подобро е да се прилагодите на некои заеднички потреби.
Здравје
Склони сте кон настинки.

Јарец
Работа
Вие сте сигурни за целта и се обидувате се да истражите. Користете ја креативната моќ на соодветен начин, првенствено преку давање на љубов и љубов кон многумина. Очекувате некои поголеми суми на пари, па не грижете се ако доцнат.
Љубов
Вие ја чувствувате потребата за нежност, што инаку не е карактеристично за вашиот астролошки знак. Тоа е многу убаво од вас, разнежнете се, денес е прекрасен ден за тоа!
Здравје
Проблеми со кожата.

Водолија
Работа
Вие не верувате премногу во нечија приказна и најчесто се потпирате на независна проценка на деловните можности. Сепак, немате доволно сила или концентрација да се вклучите на различни страни.
Љубов
Поради некоја причина, вие молчите за своите емоционални намери пред некој близок, но не можете да ја прикривате вистината долго време.
Здравје
Проблеми со варењето.

Риби
Работа
Иако чувствувате вознемиреност, имате добри односи со колегите и деловните партнери. Тие ви требаат како лек за надминување на состојбата во која сте, така што ќе им дадете максимално време.
Љубов
Обидете се да ги протолкувате потсвесните феномени на правилен начин.
Здравје
Изразена тензија.

%d bloggers like this: