Уште еден судир во Формула: Летна со болидот 4 метри во воздух (видео)
February 18, 2020

Булевар

На вистинското место

Уште еден судир во Формула: Летна со болидот 4 метри во воздух (видео)

СПОРТУште еден хорор-судир, овојпат во Ф3, за среќа без последици (видео)Објавено пред 49 минути – 7 септември, 2019Од TopSport.mk

Само една недела по катастрофалниот судир на Формула 2 трката во која животот го загуби младиот Французин Антоан Убер, мотоспортот уште еднаш докажа дека е супер-опасен спорт, откако австралискиот Ф3 возач, Алекс Перони имаше застрашувачки инцидент во Монца.

%d bloggers like this: