January 21, 2020

Булевар

На вистинското место

Излезе новиот трејлер за крими-драмата во која ќе глуми Џим Кери

Многу чудно е кога Џим Кери ке одлучи да глуми во крими-драма како “опасниот“ лик,  тоа е спротивно од тоа што го прави цела кариера односно поврзаноста со комедија. Во неколку наврати Џим Кери во интервјуто на Елен Шоу напомена дека он се менува, односно ќе до даде една нова перцепција кон светот и животот. Дефинитивно на актерот не му претставува никаков проблем и да глуми во ваква крими-драма работата си ја заврши перфеткно.

Од човекот кој го режира Alexandros Avranas овој филм дефенитивно не изненади со претходните два : “Black Mass“ каде што во главна улога е Џони Деп исто крими-драма кај е базирана на вистинска приказна и освои многу голем рејтинг каде што имаше и неколку номинации за оскар,  другиот е “The Revenant” каде што во главна улога е легендарниот Леонардо Ди Каприо кој во тој филм доби оскар за најдобар глумец. Во глобала овој филм има сериозни намери да освои оскар наредната година според публиката но сепак останува да видиме. Погледнете го трејлерот :

%d bloggers like this: