December 6, 2019

Булевар

На вистинското место

Каде ќе ви оди душата ? – „Му дошле на гости, а тој пробал да им го cилува детето “

Во 15 часот вчера во Полициската станица Берово, 43-годишен жител на Берово пријавил дека, додека седел со неговата сопруга во дворот на неговиот тетин, 60-годишниот Н.Б. од Берово, тој влегол во собата каде била неговата малолетна ќерка и почнал да ја допира по телото.

Н.Б. е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Берово, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

%d bloggers like this: