January 19, 2020

Булевар

На вистинското место

Кражба во Козле: Крадците внатре, полицијата надвор пред маркетот!

Вечерва се случил грабеж во познат маркет во скопската населба Козле кој се наоѓа во близина на бензинската пумпа, дознава „Република“.

Според очевидци, во моментов крадците се во маркетот, а полицијата е надвор и се уште не влегува во маркетот.

извор: republika.mk

%d bloggers like this: