Македонските одбојкари ја ПОTОПИЈА Словенија!
February 24, 2020

Булевар

На вистинското место

Македонските одбојкари ја ПОTОПИЈА Словенија!

Денеска во (17:30 часот) се одвиваше последниот настап од групната фаза, противник на избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ беше домашната Словенија. Со победа Македонија доби шанса за осминафинафинале, но сепак ќе зависи од другите натпревари до крајот во Ц-групата.

Со 3:1 во сетови македонските одбојкари ја декласираа Словенија тежок натпревар со доста предизвици .

Еве дел од атмосверата вчера по победата :

%d bloggers like this: