November 12, 2019

Булевар

На вистинското место

Македонско оро по улиците на Келн се слави победата на Вардар – ВИДЕО

Големата победа на Вардар во полуфиналниот меч против Барселона донесе огромна радост кај фановите но и кај сите во Македонија. Победата на Вардар се слави и на улиците на Келн каде што се играше и мечот Вардар – Барселона. Одличната атмосвера и форма која ја имаат ракометарите на Вардар очекуваме да резултира со победа во финалето во ракометната лига на шампиони.

%d bloggers like this: