December 15, 2019

Булевар

На вистинското место

Одличен ден за Јарецот, пpоблеми на работа за Бикот

Овен
Работа Поради ставовите кои се покажаа како вистински, колегите ве ценат и се чувствуваат како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите се на повидок.
Љубов Поради настани на работното место, малку го занемарувате вашиот партнер, на што тој ќе ви го сврти вниманието. Денес, 101% препуштете се на вашиот партнер.
Здравје Можна температура.

Бик
Работа Денес, деловната задача е доста обемна, па замолете ги колегите да ви помогнат со правилната дистрибуција дел по дел. Вашите колеги се подготвени да ви помогнат.
Љубов Под влијание на Месечината денес барате емоционално внимание. Иако непромисленото флертување може да има непријатен резултат. Чувајте ја вашата приватност подобро.
Здравје Хронична болка.

Близнаци
Работа Вие не треба толку многу да го потенцирате вашиот поглед на моменталната состојба. Вашето застапување не треба да се дискутира од колегите кои не се целосно упатени во вашата работа.
Љубов Уживате во моментите на внимание со вашиот партнер. И се допаѓате на личност од непосредна близина, но тоа не ви е важно, нели?
Здравје Пазете се од повреди.

Рак
Работа Вашите колеги не ги одобруваат вашите идеи. Затоа избегнувајте ангажирање во работата со несигурен исход и мешање во одлуките во чии фактори не сте упатени колку што треба.
Љубов Шестото чуло ви кажува дека лицето кое ви се додворува не ја кажува вистината и го крие своето вистинско лице. Се плашите од нејасните постапки на некоја личност.
Здравје Добро се чувствувате.

Лав
Работа Сакате да презентирате нова идеја или план. Не дозволувајте да ви недостатува оптимизам и силна волја во одлучувачките моменти.
Љубов Планирајте необична забава во друштво на некој близок. Водете се од вашиот имагинативен дух и страсни импулси.
Здравје Дозволете си активен одмор, добро ќе ви дојде.

Девица
Работа Се криеш од претпоставениот кој често ви упатува забелешки. Сè може да се реши со договор. Денеска не размислувајте за работата, оставете ја на утре.
Љубов Бидете повнимателни и поинтелигентни кога разговарате со партнерот, бидејќи се случува, со некои зборови, да му наштетиме на некој, иако немаме намера да го сториме тоа.
Здравје Добро се чувствувате.

Терезија
Работа Сакате да ги импресионирате вашите колеги или претпоставени. Во некои случаи, финеси решаваат за конечниот исход и добивањето пофалби.
Љубов Лекомисленото впуштање на забава може да ве чини. Посветете се на некој кој ви дава емоционална поддршка.
Здравје Проблеми со кожата.

Скорпија
Работа Денес ќе постигнете сè што сакате. Водени од вашите инстинкти, но исто така и со искуство, ќе направите сè во своја корист. Следат пофалби.
Љубов Освежување и прекин на монотонијата во врската. Партнерот нема да може да ви каже НЕ за нешто што го предлагате. Искористете го овој ден да отидете во природа или до базен…
Здравје Проблеми со варењето.

Стрелец
Работа Се стремите да го имате главниот збор за се на работното место. Не дозволувајте премногу мешање на други во паричните прашања.
Љубов Не се инаетете на партнерот и не наоѓајте ситници. Разговорот решава сè, а денес партнерот ќе сфати сè што му кажете.
Здравје Добро се чувствувате.

Јарец
Работа Постои несогласување во колективното, но се соочувате со тешкотиите на денешницата. Вашите колеги ви веруваат и ја ценат вашата професионалност.
Љубов Партнерот ве вознемирува со своите неодговорни и дрски постапки. Не влегувајте во дискусија, моментално партнерот е во негативна фаза, но ќе помине.
Здравје Вие сте нервозни.

Водолија
Работа Вие планирате да го преориентирате тесниот круг на колеги на најекономичен начин. Но, непредвидените настани ќе се пречка.
Љубов Ќе бидете принудени да се придржувате кон некои основни начини на соживот. Размислете повеќе за чувствата на вашиот партнер како што тој мисли на вашите.
Здравје Добро се чувствувате.

Риби
Работа Имате одлична професионална идеја, но сега не постои можност целосно да се реализира. Ви треба малку трпение и вашиот момент ќе дојде.
Љубов Партнер и вие денес имате сосема различни приоритети, иако желбата за доказ за љубов е присутна и на двете страни. Нема да биде лесно да се постигне рамнотежа.
Здравје Главоболка.

%d bloggers like this: