Browse By

Advertising

Легендарна комедија : Немој бе симо не ги сечи, не што ги е*ам ќе ги сечам ..

Легендарна комедија која никогаш нема да се заборави, да се потсетиме знаеме дека е старо видео но дефинитивно ќе ви го направи денот и ќе ве го крене расположението на ниво. Гафовите на телевизија траат засекогаш но и забавата никогаш не умира но ова видео

Лажниот принц кој го излажа цел Балкан, па дури и Памела Андерсон

Стефан Чернетич е дефинитивно човек на годината претставувајки се како принц на Црна Гора и Македонија успеа да одликува многу познати личности . 57 годишниот Стефан има пријави за шпиунажа поради тоа што неговата приказна не постои но неговата приказна  дефинитивно е една од подобрите,

Европската унија официјално ги забрани мемињата

Тоа се однесува на социјалните мрежи како Фејсбук, Твитер и Редит, кои со линкови објавуваат „thumbnails“ со фотографии и извадоци, но и други стратници како веб агрегатори на вести, апликации за вести или страници за проверување на факти. Членот 13 кој за одговорноста за контролата

Денес богат, утре гладен: Од чесен човек, станав лаком – „ѓаволската игра“ ме зароби

Живееме во време каде што секој трча и се залажува по лесно добиена пара. Се случува често пати тие што трчаат по лесно дебиени пари да станат патолошки коцкари. Лажејќи се по се она што би можеле да добијат, ја имат изгубено и татковата куќа,

Зошто убавите девојки паѓаат на непривлечни момчиња ?

Сигурно ви се случило милион пати на улица да видите убава девојка гушната со буцко и не е толку привлечен маж. Признајте дека првото нешто што ви доаѓа на ум е “гарант заради пари”. Сепак, воопшто не мора да биде вистина. Научниците спровеле интересна студија

Кендал како од мајка родена, жешки фотки, НБА звездите во скандал, ја надмина сестраи… (фото)

Кендал како од мајка родена, жешки фотки, НБА звездите во скандал, ја надмина сестраи… (фото) Кендал Џенифер стана нов плен на хакери кои јавно ги објавиле нејзините жешки фотки Сепак нејзиниот случај е поинаков, бидејки се сомневаат дека намерно се пуштени. Се претпоставува дека тоа

Ноќе ви трнат прстите? Одете на доктор што поскоро

Будењето со трнење во рацете или прстите може да биде еден од првите знаци на синдромот на карпален тунел, состојбата што настанува кога ќе се стегне еден од најважните нерви блиску до вашиот зглоб. После тресење или движење на раката, трпнењето најчесто исчезнува, вели неврологот

Филмска драма во Скопје: Обид да се грабне затвореник при транспорт

На 14 09 2018 година во 11:05 часот на крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков” со булеварот „Гоце Делчев”, додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, а со кое било транспортирано лицето Џ.Џ. (осомничен за кривично дело „убиство”) од Основниот Суд Скопје 1 кон

100 000 долари награда за лицето кое ставало игли во јагоди

Австралиската полиција распиша потерница и доделува награда за оној што ќе го пријави лицето кое ставало игли во јагоди што се продаваат во супермаркетите. ,, Некој се обидува да ги саботира производителите , но уште пострашно е што ги става под ризик животите на децата

Дали ова најубавата куќа во Скопје? Влезете, и погледнете ја

Архитектите Сергеј Никољски и Иван Мирковски од проектантските куќи Никољски – Виена и Смарт Ливинг – Скопје се добитници на Големата годишна награда на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) за објектот „Куќа на Водно” на улицата Питу Гули бр. 33. Влезот во куќата на