Browse By

Advertising

И животните имаат душа (Видео)

Погледнете го видеото кое докажува дека животните имаат поголема душа од повеќето луѓе на планетава земја.Сопственикот на коњот со кој го поминал неговиот живот починува од здравствени причини, на неговиот погреб возилото е отворено за сите па така коњот му даде почит на својот верен

Уште ова не го видовме во Скопје (+18)

Во сред бел ден дечкиве без срам без ништо си ја вршат работата, додека луѓе поминуваат на кејот. Уште ова не го видовме во Скопје, што е следно ? Голи да одиме низ кеј? но како и да е за некого е смешно за некого

Со гол од аут во последните 5 секунди Вардар го порази Кил

Македонскиот ракометен првак и актуелен европски првак Вардар во првиот меч од 1/4 финалето во Лигата на шампионите славеше голема победа во Германија со резултат од 28-29.Вардар во последните 5 секунди го реши натпреварот со гол од Аут на кои играчите на Кил имаа празен

Скоро секој петти возач во Скопје вози во алкохолизирана состојба

Според анализите од 23Ч до 5 часот овие 2 дена на акцијата на МВР која се испитани 2335 возачи од кој 480 возеле во алкохолизирана состојба над дозволеното доаѓа до заклучок дека во викенди во Скопје секој 4.8 скоро петти во просек возач е условно

Девојката која беше уапсена поради марихуана, повторно со ново видео

Таа во видеото објавено на нејзиниот фејсбук ­профил прашува дали пушењето марихуана е дозволено дома, според неа е богохулие да се забрани оваа лековита билка и претставува движење кое го ослободува човекот  .– Пред секоја употреба медицинска, рекреативната употреба е превентивна, вели Моника во краткото

Кога на руските пилоти им е досадно, си играат криенка (Видео)

Руските пилоти важат за едни од најдобрите во светот, како во минато така и денес. Но сепак и на нив некогаш им е малку досадно па си играат криенка. Руските воздухопловни сили го објавија ова видео на кое се гледа како еден супе-соничен авион му

Сине мој, убавината не е во облеката која ја носи или во нејзиното тело

Едно момче ја прашало својата мајка : „Зошто плачеш?” „Затоа што сум жена.” – му одговорила таа. “Не разбирам.” – рекло момчето. Мајката само го прегрнала и кажала „Никогаш и нема да разбереш.” Подоцна го прашало својот татко : „Зошто мама плаче без причина ?”

Внимавајте на контроли, вчера се санкционирани 252 прекршоци

Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе акциски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање на возачите . Вкупно се контролирани 1234 возачи и кај 248 од нив е утврдено присуство на алкохол над дозволеното. Констатирани

Не тагувај мајко, да заработам ќе се вратам

Скопје.. Неплатени сметки собираат прашина, работа нема, очајот расте… Непрекинато се бара излез од затекнатата ситуација. Огласи за работа на интернет, огласи по весници, распрашување по пријатели… „Се бара конобарка…“ Конобарка?! Оф мори мајко како ли да работиш кај такви, факултетски образуван а тој што

Велешанец ја запроси Лила Филиповска во сред емисија(Фото)

Во квиз шоуто „Се или нешто“ гледачите во изминатите седум сезони колку што се емитува, посведочија на многу необични случи, но како оваа од последната и најнова емисија – никогаш досега. Имено, кандидатот Ѓоргиче Сенков од Велес, пред камерите и присутната публика, собра храброст да