Browse By

Advertising

Кое дете има 300 денари после школо за ужинка?

На светско ниво, КФЦ и Бургер Кинг се најголемите конкуренти на Мекдоналдс. КФЦ отвори во Македонија годинава за прв пат ресторан за брза храна. Таргетирана популација секако дека се младите како примарна потрошувачка група. Бургер Кинг отвори пред неколку години на новиот Аеродром ТАВ (сега

СКЕЧОТ НА ФЧЕРАШНИ ГИ НАСМЕА И УНГАРЦИТЕ: „ГРУЕВСКИ И ОРБАН – БУТИФУЛ Ф’УЕНДШИП“ (ВИДЕО)

И Фчерашни стигнаа до Унгарија без пасош, пишува порталот Паника.бе. За скечот од вчерашното издание на Фчерашни, во кој се раскажува за „почетокот на едно прекрасно пријателство“ – тоа на Груевски и унгарскиот премиер Орбан, пишуваат еден куп унгарски портали. „Видео пародија од пријателството на

Ренџерски игри 2018 – Тест на издржливост, ментална и физичка спремност (Галерија)

„РЕНЏЕРСКИ ИГРИ“Jубилјени петти по ред „Ренџерски игри“. Издржливост, физичка спремност, ментална и воено-стручна подготвеност – елементи низ кои беа избрани најдобрите и најспремните припадници на Ренџерскиот баталјон.Компилација на војнички препреки и дисциплини кои се што е можно пореални до оние кој војникот ги сретнува на

Гест за почит: Пицерија нуди бесплатна храна на сите деца без родители

Гест за почит, дефинитивно една од подобрите постови на интертнетот пицеријата Дипломат нуди бесплатна храна за оние кои имаат потреба од истата браво ! На нивниот пост стои : Dragi nasi sogragjani !!! Bidejki sme naviknati na socialnive mrezi samo da spodeluvame … Nie deneska

Груевски заборавил некого ..

Абе брат ме забораивте – легендата на Мк гафови . Човекот кој на јутјуб направи пола милион прегледи и стана икона преку ноќ, доста мемиња, смешки и твитови се креираа со помош на овој лик . Груевски го заборавил најлегендарниот лик во Македонија па така

Откорнат опашот од бикот ..

Зошто некој би откорнал опаш на бик ? Од блиски извори дознаваме дека пијан скопјанец ја барал мајка си под опашот на бикот но за жал не ја нашол .. Баш штета треба да се собере петиција за човекот да го наградиме, некои извори тврдат

Македонија за првпат лидер во Европа !

Неделата се познава од понеделникот велат, нема ништо подобро да станете наутро да отворите фејсбук и да прочитате дека Македонија е лидер конечно во нешто. Да први сме во Европа со најзагаден град барем така велат од еуроњус, но борбата за првото место продолжува.Скопје полека

Како да отклучите заглавен катанец (ВИДЕО)

На многумина ова се случува. На youtube пронајдовме видео кое може да го реши проблемот со заглавен катанец. Погледнете како катанците функционираат и колку сте безбедни со нив. Погледнете какви алатки може да се набават во слободна продажба и што со нив може да се

Јован Јованов : Навистина се каам што порано не заминав од Македонија

Јас никогаш не сум бил член на ниту една политичка партија, ниту пак сум бил активист, и не сум завземал полички став. Додуша не би ни имал некоја корист, од било која политичка партија. Што може мене да ми понуди една партија како на композитор?

Барал да го погребаат со 60.000 долари, за да го подмити Бога да му ги прости гревовите, неговиот спокој не траел долго

Долго имал проблеми со здравјето, па последниот ден од животот планирал што и како да му каже на Бог кога ќе се сретнат на Судниот ден. Педесетгодишниот Чарлс Обонг од Уганда побара од неговата сопруга да го погреба со многу пари за да му плати