Browse By

Advertising

Не плачи мајче ..

Не плачи мајче за оние синови кои загинаа за Македонија, не плачи мајче за оние кој заминаа од тука, не плачи мајче затоа што си ја сакаш земјата, не плачи мајче за твоите внуци кои иднината ја гледаат надвор од Македонија, не плачи мајче за

Пехчево – дали да се смееш или да плачеш ..

Пехчево прекрасен град со околу 3000 жители но сега бројката е може и двоцифрена.Сите заминаа во Италија таму најчесто се снаоѓаат пехчани, налетавме на фан страна Жителите на Пехчево кои низ сарказам ја исмеваат цела ситуација,дали да се смеете или да плачете сите млади заминаа

Македонец стана вистински херој во Малта

Македонски човек кој живее во заливот Сеин паулс добил пофалби од своите соседи, како и од локалните политичари откако повторно  ја исчистил својата улица. Човекот, наводно,земал слободни денови од работа за да излезе да ја исчисти улицата и буквално се обидел да ги научи локалните

Кратка хорор приказна која никој не би сакал да ја посака …

Не толку кратка хорор приказна каква што никому не посакувам. Среда, 11ти јули, 2018 година. Околу 16ч. одам да си ја соберам ќерка ми од градинка (Раде Јовчевски Корчагин), инаку 11 месечно бебе. На врата од собата ме дочекува воспитувачката со ќерка ми во раце,

Вест на денот : Ја изгубил вереницата зошто “рчел“ додека спие

Ова е дефинитивно вест на денот .. Ноќното рчење на 30 годишен маж му ја расипало идинината за свадба. Неподнсливото рчење не можело да го издржи вереницата и заминала. Најчесто луѓето со ноќна апнеа имаат слаба концентрација преку ден и проблеми во работата. Денеска на

Ракитиќ шутира пенал, алармот ѕвони за пожар, Хрватските пожарникари покажаа како се сака земјата (ВИДЕО)

Како и сé што има нешто хрватско во себе, така и хрватските пожарникари беа залепени за телевизорот кога на пенали се решаваше дали Русија или Хрватска ќе оди во полуфиналето, на белата точка застана Ракитиќ. Камерата се фокусира на Акинфеев, Ракитиќ, и таман овој да шутне,

Тажни денови за Македонија ..

Ухх, многу емоции деновиве сме сведоци само на црна хроника листајки по порталите и по фејсбук се е околу тоа пред некој ден замина познатиот пејач Влатко Илиевски .. Кој би очекувал човек на толку млада возраст но, господ ги зема најдобрите. Влатче како и

Кристијано Роналдо во Јувентус за договор од 100 милиони

.ристијано Роналдо се приклучува кон Јувентус откако италијанскиот клуб се согласи да плати 100 милиони евра за португалскиот напаѓач со Реал Мадрид. 33-годишниот е подготвен за нов предизвик по девет години во Реал Мадрид, а играчот и неговиот агент, Хорхе Мендес, во вторникот се состанаа

Комити : „Да го развиориме омилениот бајрак на Саздо, “Боже чувај ја Македонија”!!!“

Денес, 09.07.2018 не напушти нашиот брат, Никола Саздовски – Саздо. Престана да чука младото комитско срце, не успеа да победи во последната битка. Десет дена, срцето, лавовски се бореше со сите нанесени повреди и на крај, се реши да одмори, да отпатува на подобро место.

Младиот комита Саздо ја загуби битката со животот ..

Во текот на ноќта битката со животот ја загуби дваесетгодишниот Никола Саздовски – Саздо, член на навивачката група Комити, дознава Скопје Инфо. Тој минатата недела крвнички беше прететан во скопската населба Автокоманда. Пријателите на Никола преку социјалните мрежи се простуваат со него. Тој беше верен