Browse By

Advertising

„Те учев да бидеш мангуп и принцеза во едно ! “

Животот не ми даде прирачник. Сестрите не ми дадоа никакво објаснување, само кажаа – се роди и не дише. Седев во чекалната и се прашував – како е можно животот да не дише? И сè застана додека не истрчаа од породилна и извикаа – Честитаме!

No Thumbnail

Погледнете го официјалниот трилер на „Avengers: Infinity War“

Премиерата на “Avengers: Infinity War” се приближува, а соодветно на тоа излезе официјалниот трилер. Премиерата на филмот е закажана за 27 април 2018 година. Кога Avengers дојдоа во кино, во првата форма, донесоа совршена рамнотежа на хумор и акција во универзумот на Marvel Cinematics,сите ние

„Да се крсти ли детето ако родителите не се венчани ? “- Една од поголемите мистерии на денешницата

Групата женски домаќински муабети никогаш не престана да не изненадува и да не насмевнува, секогаш кога ви е тешко слободно посетете ја . Денешната мистерија е : Дали може да се крсти детето ако родителите не се венчани ? , но како и секогаш има

18 возачи од ЈСП го напуштија своето работно место за да работат во странство

Веста што утрово се врти низ социјалните мрежи дека 28 возачи ја напуштиле својата работна позиција во ЈСП е повеќе од точна . „Најавени се 28 откази на возачи кои ќе одат да работат на Малта. Тоа е нивни избор. И да има повеќе кои

Уште една борба со пајакот, овој пат пајакот дефинитивно ја губи рундата

Дефинитивно ова е хит видео на годината по глупостите со жената која беше “удрена“ од пајакот жените возвраќаат на ударот овој пат дефинитивно некој ќе изеде ќотек погледнете :

Миле Паника се изјасни за инцидентот со пајакот

Добро познатиот комичар од К-15 Бранко Огњановски или попознат на јавноста како Миле Паника со свој препознатлив сатиричен став за инцидентот што се случи со полициската службеничка и функционерот на ДУИ. Денес на социјалните мрежи има безброј многу реакции околу овој инцидент но ние одлучивме

Галерија : 24 години Полк за специјални операции на АРМ

Дваесет и четири години од формирањето на Полкот за специјални операции беа одбележани денеска во касарната „Илинден“ во Скопје. На 1 март 1994 година во АРМ прв пат беше формирана единица за специјални намени, позната како „Волци“. Како команда на специјална единица функционираше од 2002

Да си ја наполниш душата од ваквите луѓе …

Петок, некаде околу 17 часот, во 15ка, автобус на ЈСП… Ќе се зачудиш ли ако шоферот излезе од автобусот откако сите патници влегле? Некаде по булеварот, покрај една од автобуските постојки минува девојка на велосипед со корпа напред, од која паѓа ракавица. И ете, за

Бомба на инстаграм, Сораја тверка без гаќички – Трета Смена +18

Познатата Српска старлета Сорака Вучелиќ ги почасти нејзините следбеници со танц на инстаграм, исто така таа намерно или случајно покажа дека во мометот е без гаќички… Сораја на нејзиното видео собра илјадници срцинња, у безброј коментари. Се развира претежно од посилниот пол. Повеќе инфо на

Каков човек беше Борис Трајковски ?

Претседателот на Република Македонија, Борис Трајковски, кој беше особена личност и народен човек кој го живееше својот живот посветен на својата земја и по 14 години од трагичната смрт претставува инспирација и гордост за сите граѓани. „Македонија се гордееше и се гордее со Борис Трајковски,