Browse By

Advertising

Една слика милион емоции, Тоше и Влатко келнери на хуманитарна забава

Најтажна слика на светот постара од 10 години, вечерта која беше организирана хуманитарна забава на која се келнери и ги служат младите без никакво его … Македонија загуби уште еден господин кој знаеше да им помогне на оние кој немаа. Тоше и Влатко не се

IN MEMORIAM: Влатко Илиевски

Македонскиот пејач Влатко Илиевски утрово бил пронајден мртов во неговиот автомобил во Скопје, потврдија од МВР за „Макфакс“. Teлото на пејачот e пронајдено во 23 часот, а засега нема информации кои се причините за смртта. Илиевски со години беше дел од групата „Морал“. Во 2011-та

Битолчанец на плажа:„ Ајде бе излегувај глауч еден цел ден си во вода“

Дефинитивно победник.Типично македонско одење на плажа во Грција, не плаќа лежалка,не купува пиво од плажата ги носат дури 200 километри од нивното маало купени производи и така македонче битно сме на море.Обично се дереме на плажа мислиме дека другите не разбираат а обично се сите

Стуткана на мало, од штици направено столче, баба Ѓурѓа години наназад седи и продава цвеќе

Стуткана на мало, од штици направено столче, баба Ѓурѓа години наназад седи и продава цвеќе. Сонце, дожд или пак студено време не ја спречува да донесе нарциси, зумбули…Брчките на нејзиното лице и тие мили, измачени очи кажуваат многу за годините поминати продавајќи цвеќиња пред супермаркетот,

Урнебесно видео : Протестантите го напушија новинарот

Реакцијата негова дефинитивно ќе ве насмее до солзи.Новинарот проба да води емисија и да им направи интервју на протестантите кои протестираат за легализација на марихуаната, но се не беше според планот по неколку изјави новинарот почна да протестира заедно со нив од како го „напушија“

Херојски : Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

Семејството на 22 годишното момче се прости од единствениот син. Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување. Бурхан бил првиот кој притрчал да му пружи помош но спасувајќи дете

СВД „ДРАГУНОВ“ – Само руско оружје може успешно да функционира на -50 степени!

Во простории на фабриката ”ЦНИИточмаш” е тестирана издржливоста и работната температура на рускиот снајпер СВД „Драгунов“. Во услови на екстремни промени на температурата и влажноста на воздухот, се очекува оваа пушка да биде во состојба успешно да испука цел магацин муниција. На снимката се гледа

Македонска дијагноза : „ Кашла како куче “ ..

Oва се нашите специалисти брука не виденa кашла као куче во дијагнозата, уште во лекови да ги препишат: ќе ти помине како на кутре и лекот е совршен.Дното е достигнато ова само е доказ колку македонското здравство се грижи за нивните пациенти, ако воопшто постои

Ме избркаа од дома поради марихуаната, тоа за мене не се родители (Видео)

„Ми беше премногу тешко, особено за девојка, да остане буквално сама на улица. Во тие моменти многу се молев“, раскажува Ристеска и додава : “болката од тешките моменти со нејзините родители е исплачена и закопана во земја“. Активистката вели: „Нема ден да не испушам еден

Зошто ќутите ?

Статус на Димитар Апостоловски : Никола Саздовски, член на НГ Комити брутално претепан од нашите “сограѓани” со шипки и ножеви. Моментално е во кома и се бори за живот. Министерство за Внатрешни работи се слушаме? До кога ќе ги криете овие случаи? Медиуми? Sitel Tv Kanal – 5 TV Alfa