Browse By

Advertising

Младиот генијалец Христијан Арсов од Велес има IQ од 145, и неговиот сон е да работи во NASA

Христијан Арсов има седум години, учи во трето одделение. Лани тој беше прваче само еден месец, кога педагошката служба во училиштето утврди дека нему му е местото во погорните одделенија.Животната желба на Христијан е да работи во NASA и да истражува планети . Погледнете што

Вест на денот : Момче снесе јајца во ординација и признал дека не е прв пат

Ако ви се верува  Акмалу Руслиу (14) од Гове, Индонезија, во последните две години направи дваесет јајца. Акмал вели дека редовно носи јајца од 2016 година. Последните две јајца ги “снесе” пред очите на лекарите кои сè уште не можат да веруваат дека ова е

Колите на тротоар, децата на улица – Ова е Скопје дами и господа ..

Една слика милион зборови, но пред било што да кажете до кога треба да ја гледаме оваа слика ? Собраќајниот хаос во Скопје продолжува тоа е јасно и нема намера очигледно никој да превземе нешто,  21 век децата одат на сред улица поради тоа што

„Женички, дали некоја знае од каде се купуваат мажи ? “ – Прашањето кое го освои интернетот

Групата Женски Домаќински Работи на фејсбук некогаш знае да ве насмее до солзи, секако има секави луди обожавателки во тие 40 000 фанови но дефинитивно ова прашање го освои интернетот за денес и заслужува оскар ..

Итно е потребно крвна група (нулта позитив) за малиот Андреј Трипуновски

Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски од Кичево кој е на возраст од 5 годинки. Место: Државна Болница на Трансфузиологија во Скопје најдоцна до утре 22.02.2018 – 09:00 часот на утро. Телефон за контакт: 071/224-036 Ви благодариме од срце

„Тоа е добротворност обвиткана со достоинство, мое дете”

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6 денари јајце, госпоѓо. Таа му рече: “Ќе земам 6 јајца за 30 денари или ќе заминам”. Стариот продавач одговорил: “Дојдете да ги земете по цената што ја сакате. Можеби ова е

Згодната босанка Андреа Бачиќ (+18)

Поради природната убавина и атрибутите, многумина и предвидуваат блескава кариера и во нарединиот период Андреа ќе сними два едиторијали за познати светски модни списанија. Андреа Бачиќ од Мостар има 21 година и студира односи со јавност. Моментално таа учествува во изборот на најубава девојка во

Недела навечер …

Да бидеш нечија сабота, убава, нашминкана , намирисана , и добра во кревет, и не е така лошо.Лошо е ако на тој ист човек не сте и недела .Недела навечер е огледало на нашите животи.Најчесто , најголемо и најстрашно огледало на нашите животи .Како она

„ Ако може Бог да прости, тогаш кој сум јас да не можам ? “

Денеска православните христијани го празнуваат празникот Прочка, ден кога со суво грозје, портокал или јаболко си ги простуваме гревовите и подавајќи рака си посакуваме здравје, среќа и љубов. Откако три пати ќе се поклони помладиот му вели на постариот: „Прости ми!“ на што овој одговара: