Browse By

Advertising

Арсен Венгер по 22 години го напушта Арсенал

Арсен Венгер се одлучи да го напушти клубот , тој се приклучи на Арсенал во 1996 година но по толку години конечно ја донесе одлуката Во изјавата на веб-страницата на Арсенал, Венгер рече: “По внимателно разгледување и следење на разговорите со клубот, чувствувам дека е

Во студентскиот дом Стив Наумов имаа непоканет гостин

Времето се стоплува па овие ѕверки се надвор бидете претпазливи не одите каде што има трева висока или згустена шума како совет . -Змијата беше пред 3/4 барака и побегна низ тревата и се изгуби, препорачуваме прозорци да не оставате отворени да не добиете несакан

3D пешачките премини ќе ги успорат брзите возачи

Започна нова акција на исцртување на 3D пешачки премини кои преку оптичка илузија треба да ги предупредат возачите да ја намалат брзината, а со тоа и да се намали ризикот од прегазување на пешаци, по големиот број на несреќи во изминатиот период. „Почнавме од улицата

Професионална кражба на точак во Дебар Маало(Видео)

Си помина, си се качи на точак пред локалот и си го извозе точакот онака професионално како ништо да не се случило штета што луѓето касно изреагираа дечкото веќе замина .Вака се “оперира“ улично кажано, но сеуште има луѓе кои се справуваат со оваа болест

Хороскопскиот знак кој има најголема шармантност и интелигенција

Кога ќе се спомне овој знак, поголемиот дел од луѓето најпрво помислуваат на дволичност. Но, неговата личност има многу повеќе слоеви. Како што веќе сигурно погодивте, станува збор за Близнаците. Близнаците имаат две личности, тоа не е спорно. Едната е замислена, а другата духовита, но

Шофер не се станува, шофер се раѓа ! (Видео)

Не верувам дека постои нешто послатко од ова мало детенце кое пробува да го вози големиот мотор на Тато, но му успеа го стартуваше од како се качи со столица на него .Детенцето е колку големина на резервоарот на моторот што го прави целиот клип

Мишел Левин има еден од најдобрите задници во светот (+18)

Мишел Левин е една од најпознатите фитнес инструкторки, а тајната на нејзиниот изглед е во посветениот тренинг. Убавата Венецуелка немала среќно детство бидејќи рано го изгубила својот татко, мајка ѝ се премажила а подоцна тие две останале сами.Својата среќа ја пронашла покрај шведскиот бодибилдер Џими

Што е 420 Macedonia ?

Движење за целосно ослободување на канабисот и негова слободна употреба во медицински цели, негово категоризирање како зеленчук, за слободна рекреативна и спиритуална употреба, како и за индустриска употреба на Конопот во Македонија и ширум светот. НУЛА смртни случаи од канабис, не создава зависност, секоја употреба

Лука од Скопје смета и чита од три години, а програмерството му е сон

За порталот деца.мк Лука кој е 5то одделение го даде првото интервју прочитајте : Лука е петто одделение. Беше и возбуден и малку збунет кога го посетивме оти „не знаел што ќе го прашуваат новинарите“. Сепак, со задоволство ни ја покажа собата, ни раскажа за

Иван Исцелител ја истрола Ина

Иван Исцелител е човекот кој левитираше шише врзано на рибарски конец во кој ден денес луѓето веруваат дека има моќи, инаку браво за човекот кој што донираше во Србија во училиште потребни работи на 50 домаќинства добар гест е од негова страна . Да се