Browse By

Advertising

Ставил натпис на колата за да не му пишат казна ..

2 слики сликани во Србија кои кога ги гледате мислите доаѓаат од некоја епизода на Жикина Династија, дечкото ставил натпис да не му пишуваат 2 казни повеќе , но полицаецот сепак не оделеал и му пишал уште една погледнете : Другото утро  :

Каде живееме ??

На човеков кој предаден на извршител поради долг 1.0(еден денар) му стига вкупно за плаќање 12.439, не е прв пат ова да се случува стари сметки да се пуштаат на извршител поради долг, но срамно е за еден денар дедово или бабава да ја изгуби

Шарпланинец во одбрана на стадото овци убива два волка (ВИДЕО)

Шарпланинецот е надалеку познат по неговата убавина, лојалност и борбеност, а најдобар доказ дека ги оправдува овие епитети е подзаборавеното видео на кое ова куче е прикажано во неговата исконска улога-одбрана на стадата овци кои се чувале и се уште се чуваат на Шар Планина.

„Те учев да бидеш мангуп и принцеза во едно ! “

Животот не ми даде прирачник. Сестрите не ми дадоа никакво објаснување, само кажаа – се роди и не дише. Седев во чекалната и се прашував – како е можно животот да не дише? И сè застана додека не истрчаа од породилна и извикаа – Честитаме!

No Thumbnail

Погледнете го официјалниот трилер на „Avengers: Infinity War“

Премиерата на “Avengers: Infinity War” се приближува, а соодветно на тоа излезе официјалниот трилер. Премиерата на филмот е закажана за 27 април 2018 година. Кога Avengers дојдоа во кино, во првата форма, донесоа совршена рамнотежа на хумор и акција во универзумот на Marvel Cinematics,сите ние

„Да се крсти ли детето ако родителите не се венчани ? “- Една од поголемите мистерии на денешницата

Групата женски домаќински муабети никогаш не престана да не изненадува и да не насмевнува, секогаш кога ви е тешко слободно посетете ја . Денешната мистерија е : Дали може да се крсти детето ако родителите не се венчани ? , но како и секогаш има

18 возачи од ЈСП го напуштија своето работно место за да работат во странство

Веста што утрово се врти низ социјалните мрежи дека 28 возачи ја напуштиле својата работна позиција во ЈСП е повеќе од точна . „Најавени се 28 откази на возачи кои ќе одат да работат на Малта. Тоа е нивни избор. И да има повеќе кои

Уште една борба со пајакот, овој пат пајакот дефинитивно ја губи рундата

Дефинитивно ова е хит видео на годината по глупостите со жената која беше “удрена“ од пајакот жените возвраќаат на ударот овој пат дефинитивно некој ќе изеде ќотек погледнете :

Миле Паника се изјасни за инцидентот со пајакот

Добро познатиот комичар од К-15 Бранко Огњановски или попознат на јавноста како Миле Паника со свој препознатлив сатиричен став за инцидентот што се случи со полициската службеничка и функционерот на ДУИ. Денес на социјалните мрежи има безброј многу реакции околу овој инцидент но ние одлучивме