Connect with us

Инфо +

Забава

Приказни

Приказни18 hours ago

“Убавината ќе згасне со времето, но срцето и душата секогаш ќе бидат исти”

Маж се оженил со убава девојка. Многу ја сакал. Еден ден ѝ се појавила ретка кожна болест и таа полека...

Приказни2 days ago

Луѓето што постојано се жалат и „кукаат“ ни ја црпат енергијата: Како да се справите со нивната токсичност?

Способноста да се покаже сочувство и емпатија се смета за позитивна особина, но важно е паметно да ја користите. Ако...

Приказни3 days ago

Ах тато, неправедно си ја препишав целата тага на мене..

Сосема неправедно си ја препишав целата тага на мене, иако ти си најголемата тага, ти си раната која секогаш ја...

Приказни4 days ago

За сељачизмот во кафаните и кафулињата: „Гостите се понашаат како никогаш да не оделе на училиште и ги донел штркот“

За сељачизмот во кафаните и кафулињата Денес во Македонија во кафулињата се поретко ги слушаме зборовите: извинете, ве молам, ако...

Приказни4 days ago

Тато ми беше идол и најдобар пријател, а ми остави и еден аманет – Дамјан, синот на Војо Стојаноски

Дамјан растеше со народната музика, синот на легендарниот Војо Стојаноски лани направи сериозен пробив на домашната фолк-сцена. Тој ја сними...

Приказни4 days ago

Алачки со поддршка за Жан Митрев: Те сакам докторе од тука до небото и назад

Те сакам Докторе Жан Митрев, од тука до небото и назад! Колку добрини мене ми направивте, а да не зборувам...

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: