Connect with us
Advertisement

Трендинг

Приказни

Инфо +1 day ago

Се огласи и поранешната сопруга на Кајмакоски по наводите дека го ,,отрула” Даниел

МВР соопшти дека во полициската станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза”, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38)...

COVID 193 days ago

Коронавирусот и ги земал најблиските: Прво умрел сопругот, па за три дена ги погребала мајка си, братот, свекрвата…

Една од најтрагичните приказни од почетокот на пандемијата доаѓа од Хрватска. Станува збор за приказната на Снежана Матиќ која имала...

COVID 195 days ago

Ех бе синко мене Германците и Бугарите не ме плашеа, па коронава не ќе сум можела да ја победам!

Социјалните мрежи повеќе од една година се исполнети со лоши вести кои влијаат негативно на сите нас. Секој ден и постојано во...

Приказни6 days ago

Мајката на момчето чиј живот вредеше 17 динари: Ако умреше пред продавницата, дали ќе ме погледневте во очи!

„Здраво, јас сум мајка на момче чиј живот минатата ноќ чинеше 17 динари. Дојдов да те погледнам во очи и...

Приказни2 weeks ago

Како да се вратиш во родната ни земја – Да се вратиме за да ни ја доцица и крвта, да ни го доизеде и џигерот!

„Ако се инфицираш со ковид-19 во Малта и случајно добиеш тешка клиничка слика, можеби ќе треба да те постават на...

Инфо +2 weeks ago

Доживеав 90 годишна мајка низ солзи и лелеци да не моли да го спасиме нејзиниот син носејќи го на грб по истите козји патеки по кои таа им носела храна на партизаните

Колку чини човечкиот живот? Пред неколку дена, добив повик за лице завеано во едно од најоддалечените планински места во Кратовската...

Advertisement

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: