Connect with us
Advertisement

Трендинг

Приказни

Приказни1 hour ago

Првиот Македонец во САД стигнал во 1492 година: Со резолуција ќе се прогласува Месец на македонското американско наследство

Во Конгресот на САД е покрената резолуцијаза прогласување на септември 2022 за „Месец на македонското американско наследство“ и за славење на...

Приказни3 days ago

Почина Бранко Цветковски чија куќа изгоре во пожар, неговиот син со посебни потреби остана без родители

Почина Бранко Цветковски, самохран родител на дете со посебни потреби, за чија животна приказна известуваше и Сител. Имено, во септември...

Приказни3 weeks ago

НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА за дизајнерот кој правел униформи за нацистите: Како Хуго стана Бос?!

Хуго Фердинанд Бос е навидум обичен германски државјанин кој го наследил семејниот бизнис со долна облека во неговиот роден град Мецинген, а...

Приказни3 weeks ago

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Бидете им благодарни на родителите и почитувајте ги додека сè уште се покрај вас

Бидете им благодарни на вашите родители. Без разлика како се однесуваат и колку пати ви го поставуваат истото прашање, секогаш...

Приказни4 weeks ago

Цеца проговори за деновите во затвор – бубашвабите ми правеа друштво, а не им верував на очите што имаше испишано на ѕидовите од ќелијата

Пејачката Цеца Ражнатовиќ беше уапсена во 2003 година по убиството на Зоран Ѓинѓиќ, одведена во Централниот затвор и ставена во...

Приказни4 weeks ago

Паско Кузман: До мојата 111-та година треба да завршам неколку книги и да го најдам гробот на Александар Македонски

До мојата 111 година треба да завршам уште неколку монографии за археологијата во Македонија, да го завршам мојот роман и,...

Advertisement

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2021 Булевар.мк