December 7, 2019

Булевар

На вистинското место

Полициец под истрага зошто пpивел три полу-голи модели (Видео)

Службеникот Вилијам Бекер беше под истрага од единицата за внатрешни работи на полицијата во Мајами Бич во понеделникот, откако видео на Инстаграм го заобиколи светот.

Во суштина, Бекер може да се види во видеото како маршира три жени – од кои едната е Плејбој моделот Франсија Jamesејмс – кон полициската станица во Мајами Бич.

Потоа ги насочува трите модели со лицето кон станицата од фотоапаратот може да се види дека се уапсени,  моделите носат лисици на рацете .

Клипот, гледале повеќе од 644.000 пати само на Инстаграм за само 12 саати насловот на видеото гласеше: „Дали ти се допаѓаат лоши девојки или добри девојки? Кој ќе нè спаси?“

Во продолжение, полицискиот службеник Бекер може да се види како седи на неговото полициско возило опкружен со моделите. Како што се слуша во клипот тие велат: „Благодарам, офицер Бил, што нè пушти да одиме“.

„Службеникот Бил“ тогаш одговара: „Нема проблем, уживајте! Ми се допаѓа да ве штитам и да ве служам “.

Портпаролот на полицијата рече: „Во понеделникот, 7 октомври, Секторот беше запознаен со видеото објавено на социјалните медиуми.

„Шефот на Ричард Климентс веднаш покрена истрага за внатрешни работи и го постави офицерот Вилијам Бекер во административната работа додека истрагата го води својот тек.

%d bloggers like this: