December 7, 2019

Булевар

На вистинското место

Претставникот на Франција со бел фустан како на свадба го привлече сето вниманието на отворањето на Евросонг

ЕСТРАДАПретставникот на Франција со бел фустан го привлече вниманието на отворањето на ЕвросонгОбјавено пред 2 дена – 14 мај, 2019Од Макфакс

Билал Хасани (19) ја претставува Франција на годинашниот Евросонг со песната „Roi”, а откако се пласира во натпреварувањето, тој е еден од фаворитите. На отворањето на Евросонг во неделата Билал се појави во раскошен бел фустан.

„Овој момент ќе остане засекогаш во моето сеќавање. Кога бев дете, се сеќавам дека се гледав во огледало и си замислував дека одам на црвениот килим. Како што растев, многумина ми кажаа дека тоа никогаш нема да се случи, бидејќи сум чуден, различен и не го заслужувам тоа. Вчера одев на портокаловиот килим на Евросонг, со изгледот што го замислував“, се пофали Билал на социјалните мрежи.
Извор: Макфакс

%d bloggers like this: