Прочитајте го вашиот дневен хороскоп, еве каков ќе ви биде овој ден
February 24, 2020

Булевар

На вистинското место

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп, еве каков ќе ви биде овој ден

ОВЕН

Работа: Може да очекувате големи промени на ова поле. Пред вас е добар ден да превземете иницијатива за промени.

Љубов: Подготвени сте да ставите точка на врската која повеќе ништо не ви значи.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

БИК

Работа: Пред вас е подобрување на заработката која може да влијае позитивно на вас.

Љубов: Потајно сонувате за личност која ви е далеку или со која немате најдобра комуникација. Некоја дистанца постои.

Здравје: Водете сметка околу покачен притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е поволен ден за склопување на нова соработка која ќе ви биде значајна на долги патеки во иднина.

Љубов: Очекувајте дека саканата личност ќе ви ги покаже искрените чувства.

Здравје: Внимавајте на бубрезите.

РАК

Работа: Голем број на работни обврски ве оптоваруваат и не ви е нималку лесно секогаш се да избалансирате и да обавите на време.

Љубов: Иако сте подготвени за нови познанства, можно е денеска да налетите на бившиот.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Ве очекува одличен ден во текот низ кој ќе немате било какви проблеми на работа.

Љубов: Новата врска ве мотивира да напредувате на сите животни полиња. Крај себе ја имате вистинската личност.

Здравје: Препорака е да се занимавате со спорт.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да размислувате за нови работни потези кои би требало да ги повлечете за во оваа смисла да напредувате.

Љубов: Почеток на заеднички живот наскоро би требало да се случи, можно е да имате трема.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Неповолен ден ве очекува, нема да ви биде нималку лесно да ги решите сите проблеми.

Љубов: Ако сакате да останете во добар однос со саканата личност, ќе мора повеќе да се трудите.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ШКОРПИЈА

Работа: Ако сте планирале патување, очекувајте поволен ден. Работната ситуација би требало да биде поволна.

Љубов: Може да имате интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Проверете го нивото на холестерол.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Малку сте се опуштиле, одите по инерција, и не сте активни како некогаш кога е во прашање работата.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја зафатена личност, можна е некоја тајна врска.

Здравје: Инфекции и пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сакате да остварите напредок на работното поле, покажете дека сте подготвени да се трудите и напорно да работите.

Љубов: Воодушевени сте од ново познанство кое случајно ви се случило. Се вљубувате се повеќе.

Здравје: Проблеми со варење.

ВОДОЛИЈА

Работа: Околностите ви носат позитивни пресврти на ова поле. Ќе бидете задоволни од промените.

Љубов: Наскоро на саканата личност ќе и покажете дека сте подготвени за заеднички живот и големи промени со неа.

Здравје: Ќе ви годи некаков вид рекреација.

РИБИ

Работа: Искористете ги важните информации за да остварите подобра позиција за себе.

Љубов: Ве очекува средба со личност која ќе покаже чувства кон вас. Можен е почеток на нова врска.

Здравје: Одлично сте расположени и полни сте со енергија.

%d bloggers like this: