Ријана се пофали со нашата преубава Елена Ристеска пред 8 милиони следбеници на Fenty Beauty (ФОТО)
February 26, 2020

Булевар

На вистинското место

Ријана се пофали со нашата преубава Елена Ристеска пред 8 милиони следбеници на Fenty Beauty (ФОТО)

Нашата најпозната и најубава рнб и поп пејачка Елена Ристеска стана инспирација за Ријана и нејзиниот тим од Fenty Beauty мејк-ап линијата.

Имено, фотографијата од совршеното лице на Елена Ристеска се најде на официјалниот инстаграм профил на мејк-ап линијата на Ријана.

И сето ова се случи откако Елена го доби совршениот изглед под вештите раце на мејк-ап артистот Даниел Николовски, кој ја постираше фотографијата на неговиот инстаграм профил.

Потоа се е историја. Убавото лице на Елена се шерува со брзина на светлината.

И Елена се заблагодари 🙂

%d bloggers like this: