January 22, 2020

Булевар

На вистинското место

САМО ВО ЧАИР: Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата! (ФОТО)

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле тркалата од паркирано возило и си заминале.

Сопственикот откако го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во полиција. Ова мерка треба да се преименува почесто кога ќе ви го блокираат влезот или ќе бидат паркирани погрешно но сепак требало барем гумите да ми ги остават, малце етика.

%d bloggers like this: