Скопската барбика открива: Ми нудат коли и станови во приватни пораки
January 26, 2020

Булевар

На вистинското место

Скопската барбика открива: Ми нудат коли и станови во приватни пораки

Дефинитивно таа е една од „најлајкуваните“ девојки на социјалните мрежи. Причина поради тоа е нејзиниот изглед кој наликува на барбиките од детството.

Нејзиното име ви е веќе добро познато, Калтрина. Горда мајка, професорка по музичко, успешен мејк ап артист, но и инфлуенсерка.

На нејзиниот изглед никој не останува рамнодушен, токму за
тоа екипата на Бекстејџ реши да поразговара со неа и да ја праша какви пораки добива на Инстаграм.

И нудат коли и станови, но тоа е само дел од сето она што го има во својот инбкос.

Што друго добива во приватни пораки погледнете во продолжение

Речиси сите девојки изгледаат убаво, но Калтрина Балаш ги руши сите граници. Таа секојдневно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил.

трактивна на прв поглед, згодна – „авион“, убава, привлечна, пожелна… Можете да да и упатите уште сто епитети и пак ќе бидат малку.

Таа не е ниту пејачка, ниту ТВ водителка, ниту манекенка или модел… туку е професорка по солфеж и диригирање во средното музичко училиште „Илија Николовски – Луј“ и дефинитивно најубавата и најзгодна шминкерка во Македонија! Или како што оваа нејзина втора професија модерно се нарекува, мејкап артист!

Калтрина Криезиу Балаш едноставно изгледа поубаво и поатрактивно од оние кои и самата треба да ги разубавува или да ги подготвува за музичка естрадна кариера.

Иако е горда мајка на прекрасно синче, ниту породувањето, ниту обврските не и создаваат проблем да ги негува своето тело и физикус.

Беспрекорно средена во секое време, сексапилната Калтрина ги мами погледите секаде каде што ќе се појави: од теретана, преку кафуле до плажа…Едноставно на нејзиниот изглед никој не останува рамнодушен.

%d bloggers like this: