January 21, 2020

Булевар

На вистинското место

Снегот и оваа година ја изненади македонија пат

Поради интензивни врнежи од снег на планинскиот премин Стража се воведува задолжителна употреба на зимска опрема (синџири) за сите сите моторни возила, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“ .

Снег со послаб интензитет паѓаше во текот на денот на повисоките места низ државата, а попладнево неговиот интензитет се засили.

Засега нема информации за евентуален прекин на сообраќајот на некои патни правци

%d bloggers like this: