fbpx
Македонските одбојкари ја ПОTОПИЈА Словенија!

Македонските одбојкари ја ПОTОПИЈА Словенија!

Денеска во (17:30 часот) се одвиваше последниот настап од групната фаза, противник на избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ беше домашната Словенија. Со победа Македонија доби шанса за осминафинафинале, но сепак ќе зависи од другите натпревари до крајот во Ц-групата.

Со 3:1 во сетови македонските одбојкари ја декласираа Словенија тежок натпревар со доста предизвици .

Еве дел од атмосверата вчера по победата :

administrator

Related Articles

%d bloggers like this: