fbpx
ВИДЕО: Македонска „тики-така“, Елмас со втор гол ја докусури Словенија!

ВИДЕО: Македонска „тики-така“, Елмас со втор гол ја докусури Словенија!

Не можеше подобро да започне вториот дел од натпреварот на македонската репрезентација против Словенија. Лути од поништениот гол на Елмас во финишот на првиот дел, избраниците на Ангеловски од првата акција во вториот дел поведоа со 1-0.

Адеми повлече и го најде Алиоски, овој во празно проигра до Елмас, а ѕвездата на Наполи пак беше ладнокрвен очи в очи со Облак и го матира за 2-0.

administrator

Related Articles

%d bloggers like this: