fbpx
  • December 13, 2017

Објавени номинациите за 75-от „Златен глобус“

Мрачната бајка „The Shape of Water“ на мексиканскиот режисер Гиљермо дел Торо освои најмногу номинации за филмската награда „Златен глобус“.…