fbpx
  • December 15, 2018

20 идеи за новогодишни украси што може да ги направите сами

Се ближат новогодишните и божикните празници и време е да размислувате за украсување на домот и работниот простор. Ако сакате…
  • December 8, 2018

Дали ви се допаѓа како е украсено Скопје? (галерија)

Со вчерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на…