fbpx
  • December 22, 2018

Какво време не очекува од понеделник?

Најстуден град во Македонија утрово е Берово со измерени шест степени под нулата во 7 часот, а највисока снежна покривка…
  • November 30, 2018

Студен бран и многу снег ќе ја покрие Македонија – на овој ден ќе биде најладно

Под влијание на студен бран од североисток до крајот на денов ќе имаме претежно облачно и студено време со локални…