September 17, 2019

Булевар

На вистинското место

Германците си ја признаа грешката: Тоше Проески екна во „Минхен“! (ВИДЕО)

Турската песна која беше пуштана во „Олимпијахале“ како македонска навивачка химна е тргната од репертоарот. Организаторите во Минхен признаа дека направиле грешка без да знаат.
„Таа песна беше грешка, навистина немавме никаква намера. Веќе ни алармираа и на следниот меч ќе си ја поправиме грешката“, ни одговори шефицата на прес-центарот во Минхен. Еве како ечеше Тоше Проевски во Минхен

Извор: sport1.mk

%d bloggers like this: