October 17, 2019

Булевар

На вистинското место

Треба да учат од овој човек: Ѓоковиќ ги засука ракавите и откопуваше компири, па си ја наполни вреќата за дома (ФОТО)

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот.

Имено тие не ни можат да замислат дека тенисерот би се нашол на нива и би работел со земјоделие, иако тој тоа го обожува и е горд што потекнува од таква земја.

Имено тој сподели фотографии од една нива во местото Брзеќ каде собирал компири заедно со жителите.

%d bloggers like this: