August 19, 2019

Булевар

На вистинското место

20 идеи за новогодишни украси што може да ги направите сами

Се ближат новогодишните и божикните празници и време е да размислувате за украсување на домот и работниот простор.
Ако сакате да не го оптоварувате буџетот со купување нови украси, но и да ја изразите вашата креативност, направете сами украси од предмети што ги имате дома.
Овие 20 фантастични идеи ќе ви ја дадат потребната доза инспирација и совети како да направите мали уметнички дела со кои ќе го разубавите просторот за празниците.

Извор:vistina.mk

%d bloggers like this: