fbpx
Полициска акција во Тетово

Полициска акција во Тетово

„На 14.05.2020 во 14.30 часот на ул.„Ј.Златаноски“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.И.(61) од с.Орашје, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, пронашле и одзеле таблети и прашкаста материја.

administrator

Related Articles

%d bloggers like this: