fbpx
Уште еден пеколен ден, а потоа голема промена

Уште еден пеколен ден, а потоа голема промена

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде повремено ќе засилува. УВ=8

Утре предпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд,, грмежи и засилување на ветерот. УВ=8

Во следните денови продолжува периодот на топло време. Во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

Прогноза за 24.08.2019
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 29°С до 37°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови претежно во планинските подрачја ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=7

Прогноза за 25.08.2019
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 28°C до 37°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови претежно во планинските подрачја ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=8

Прогноза за 26.08.2019
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Претпладне сончево, попладне умерено облачно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=7

administrator

Related Articles

%d bloggers like this: