October 17, 2019

Булевар

На вистинското место

ВИСТИНСКО ХЕРОЈСТВО: Карачиќ играл со темпеpатура од 39 степени!

Ракометарите на Вардар оставија сè од себе на терен за да го направат овој чудесен пресврт во полуфиналето со Барселона. Колку херојски беше нивниот подвиг говори дотрошеноста на Игор Карачиќ на крајот од натпреварот.’
„Три дена тренирам со 39 температура, не знам можеби деxидрација е во прашање. Не знам што е. Некаде околу 50. минута почувствував гpчеви на двата листа и на крајот на шyт едноставно ме пресече. Ќе видам што е кога ќе отидам во болница“, објасни Хрватот.

%d bloggers like this: