January 22, 2020

Булевар

На вистинското место

Xaoc во Центар, мораше да интервенира полицијата

Доцна попладнево во кафулаето лоцирано на Плоштадот во Скопје настана вистински xaoc oткако полски навивачи кои се дојдени во Македонија за да ја бодрат својата репрезентација пред утрешниот натпревар се иcпoтепаа меѓу себе.
За среќа, брзата реакција на припадници на Алфите како и на Единицита за брзо распоредување на МВР кои по службена должност треба да бидат во нивна близина, спречија поголем инцидент.
Како што може да се види од видеото, неколку од нив се уапсени.

Видеото е превземено до Телевизија Клан

%d bloggers like this: