Connect with us

Latest

Македонија1 year ago

КОМИТИ ВО САНДАНСКИ СО ПОРАКА ЗА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ: Стани Македонче, време е за акција, за Даскалот кој ја обедини целата нација!

Навивачката група Комитите вчера вечер во Спортскиот центар Јане Сандански преку парола испратија повик до сите Македонци за одбележувањето на...

Advertisement

Трендинг

Забава

Приказни

Приказни10 months ago

Тежок живот поминав, да не даде Господ вака на никој, не сакам да барам од луѓето и да буричкам по канти, колку ќе заработам толку – Тетка Ѓурѓа од Карпош (Видео)

– Тежок живот поминав, да не даде Господ вака на никој, не сакам да барам од луѓето и да буричкам...

Приказни11 months ago

Емотивно сведочење на Ева: Јас сум била бебе, татко ми со ногата ја искршил вратата ја грабнал мајка ми и брзо се симнале од зградата која се нишала како брод …

Денеска Скопје се сеќава на разузнавачкиот земјотрес од 1963 година, а сеќавањата за блиските загинати сеуште се меѓу скопјани кои...

Приказни11 months ago

Хит фотка: Штотуку родено бебе се насмеало кога го видело својот татко

Раѓањето на детето е посебен момент за секој родител, а многумина токму поради тоа ги прават првите фотографии од бебето...

Приказни11 months ago

(Видео) Морнар и куче преживеале три месеци на отворено море

Австралискиот морнар Тим Шедок, поминал три месеци на Пацификот преживувајќи со јадење сирова риба и дождовница. Сега неговата здравствена состојба...

Приказни12 months ago

Што е богатство ?

Една поучна приказна за тоа што е богатство и беда: Еден ден, еден богат татко решил да го прошета синот...

Македонија12 months ago

ВИДЕО: Кој е всушност САНДОКАН ПУШКАРОТ од Kрушево кај кого полицијата пронајде над 120 пушки и пиштоли?

Паско Кузмановски најлегално, лиценцирано и со сите дозволи, работи (сервисира) оружје, занает за кој и јавно зборува уште пред многу...

Advertisement

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2021 Булевар.мк