Забава

Своја Приказна

Вест на Денот

Безбедносни сили

Browse By

Advertising

Јас и официјално сум Македонец и горд сум на тоа! Тимур Дибиров(видео)

Во последната емисиja „Улица Македонија“ гостин беше ракометната ѕвезда на Вардар, Тимур Дибиров. Во еден дел од емисијата, Дибиров вели дека официјално е Македонец и дека е горд на тоа. ,,Јас сум официјално Македонец и имам право на пасош. И моите деца се Македонци, затоа

Нови правила во ,,Звезде Гранда‘‘ поради аферата со Јелена Карлеуша, Саша Поповиќ трие раце

Саша Поповиќ директорот на ,,Гранд Продукција , кој и даде целосна поддршка на Јелена Карлеуза за експлицитните фотографии испратени до босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, откри дека жирито на Гранд се согласи да се воведат нови правила за претстојната сезона, а за Ј.К. и нејзината афера

Дечково е три месеци во Македојнија, а го ,,спика‘‘ македонскиот подобро од ,,google translate‘‘(видео)

На нет се појави видео од еден дечко како оди во фитнес клуб. Тој таму се сретнува со двајца дечки кои тука вежбаат. Со нив почнува да комуницира, а по начинот на кој го зборува македонскиот јазик се добива впечаток дека тој не е од

Не, не е тоа што мислите, не е дух! И жените п*дат(видео)

Ако мислевте дека жените не испуштаат гасови се лажете, знаеме сите дека тоа не е така. Но мора да признаеме дека тие вешто и умешно тоа го кријат. Видеово е сниено со инфра црвена камера и на него може да се забележат повеќе лица. Во

,,Коски и кожа, без силикони‘‘ Јелена Карлеуша со шок настап пред 20 години, но затоа ,,IQ 153‘‘(видео)

Во вакво светло сигурно не ја паметите познатата, како она кажува ,,дива‘‘ Јелена Карлеуша. Таа се појави на музичката сцена во далечната 1995 година со нејзиниот албум ,,Огледалце‘‘. Уште тогаш шокираше со својот изглед, секако немаше силиконо, но имаше премногу шминка и фризура со шишки.

Рецепт на денот : Карлеушици, немаат зборови со кои би ги опишале овие преубави печива, меки како душа

Овој рецепт  дефинитивно треба да го пробате и да го вкусите ако се заинтересирате да го правите еве како се прават : Потребни состојки: 500 мл млеко 2 јајца 2 лажици шеќер 4 лажички сол 4 лажички масло 1 квасец 1 кг брашно 120 г

Потпаролот на Влада Бошњаковски се сопна и падна во Влада, да не им тргне така годинава?(видео)

Потпаролот на Влада, Миле Бошњаковски, деска одржа прес-конференција. По одржаната прес-конференција и поставените прашања од новинарите тој се упати да на напушти прес-салата, но во моментите кога слегуваше по скалите се сопна на нив и се стркала на под. Овој настан беше уловен од камерите

Мега фудбалската ѕвезда : Кристијано Роналдо осуден е на две години затвор и казна од неверојатни 19 милони евра

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо се спогоди со судот во Мадрид околу обвиненијата за избегнување на данок, со што се согласи на парична казна од 18.8 милиони евра. Спогодбата, договорена однапред, вклучува и издржување на затворска казна од 23 месеци. Но во Шпанија, осудениците обично не

(ВИДЕО) 82-ГОДИШНИОТ ХРВАТ КОЈ СТАНА БАЛКАНСКИ ХИТ: Со ново легендарно видео во кое покажува како вежба!

Деновиве дедо Тони е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето. 82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и

Фитнес предизвик од Џенефер Лопез за своите фанови(видео)

Една од најпознатите светски двојки, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, се познати по своите инспиративни видеа. Секојдневно ги прилагодуваат своите деловни обврски за да можат заедно да тренираат, а сега ги покануваат и другите да им се придружат. „Придружете ми се на мене и Џенифер