Забава

Своја Приказна

Вест на Денот

Безбедносни сили

Browse By

Advertising

Ова е херојот на денот: Вработен во „Макпетрол” самиот спречи пожар и експлозија!

Вистинска катастрофа беше избегната во центарот на Скопје, на бензинската пумпа која се наоѓа наспроти соборниот храм. На бензинската пумпа избувнал пожар, по што се вклучиле алармите и сите од околината побегнале. Во исто време, поради опасноста од експлозија, полицијата го блокираше пристапот на булеварите

Масоните во Македонија се навистина присутни еве доказ (Фото)

Не сте сериозни нели ? Што побогу прочитавме? ќе имаме доста забава вечерва на твитер али ова само докажува дека масоните се присутни во Македонија. Се е поврзано тоа што има 5г Технологија со вакцините е прекрасна паралела за да докажете од каков калибар масон

„Не знам дали знаете какво е чувството да го гледате вашиот родител претепан“

ФБ статус Stefan Petrovski чиј татко беше претепан од познат скопски бизнисмен : Не знам дали знаете какво е чувството да го гледате вашиот родител претепан. Јас знам. Гадно е. Уште погадно е да бидеш беспомошен. Татко ми е во болница а состојбата е иста,

„Денеска видов многу убава слика .. сакам да ја споделам со вас“’

Денеска видов многу убава слика. Па посакав да ви ја покажам, зашто на сликава успешно заробиле еден многу убав и редок тип на љубов во светов. Љубов што те смее на најгласно. Љубов со која што за 3 месеци стигаш 60 и не ги осеќаш

„Поминувам по 24 аптеки за да најдам лек за епилепсија”

Во рок од три дена имам поминато 24 аптеки, 1 лекар специјалист невролог и 1 матичен лекар. Станува збор за процедура што ја поминувам скоро секој месец во потрага по дефицитарниот лек оксалепт за третирање на епилепсија. Лековите од типот на тегретол, окскарбамазепин и трилептал

Твит на денот : Ѕид на плачот

Дефинитивно твит на денот а може и месецот, слика во ситимол каде што доаѓаме сите да извадиме пари и понекогаш кога ќе видите колку пари навистина имате потрешено на банални работи особено гардероба доаѓа до плач. Тешко се заработува овде ама затоа се троши лесно

За шетање без маица во Будва казна од 500 евра, за шетање по костим за капење 600 евра

Општина Будва планира да воведе ред во секојдневното функционирање на градот. Така, по терк на соседна Хрватска, планира да воведе казни за шетање без маица низ градот во износ од 500 евра, а за шетање по костим за капење следува казна од 600 евра. За

Драма во Скопје: Малолетничка крвава донесена во болница по кавга за момче

Се расправале за момче, па ја исекла по раката и ногата Во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ била донесена 17- годишна девојка од село Средно Коњари, скопско. Девојката имала исеченици по левата рака

Расплакува со изведбата на „Со маки сум се родила“: Прекрасната Мила маѓепсува со ангелскиот глас (ВИДЕО)

Не постои човек што чул како пее Мила, а останал недопрен од моќта на нејзиниот глас Не можете да останете рамнодушни додека слушате како пее осмоодделенката Мила Игнатоска. Кога го гледате нејзиниот настап додека ја пее песната „Со маки сум се родила“, сфаќате дека и

Македонските препродавачи на коли се најголемите „преваранти“ (Фото)

Сите почнаа да работат со овој бизнис откако го дозволија увозот на коли од странство, насловот е можеби арогантен но има и зошто да биде. Кога може ојлевци и дојлевци да работат со коли односно не е ова работа тука прават „превари“ со коли има