fbpx
  • May 15, 2020

Самсоненко се прости од Вардар

Фудбалскиот клуб Вардар на својот официјален веб-сајт објави соопштение со кое ја информираше јавноста дека Сергеј Самсоненко донел одлука за…
  • October 15, 2019

Петти по ред меморијален турнир во мал фудбал „Валентин Стефановски” Демир Хисар

Здружение не граѓани „Валентин Стефановски” го организира петтиот по ред меморијален турнир во мал фудбал „Валентин Стефановски” Демир Хисар. Како…
  • October 10, 2019

ВИДЕО: Македонска „тики-така“, Елмас со втор гол ја докусури Словенија!

Не можеше подобро да започне вториот дел од натпреварот на македонската репрезентација против Словенија. Лути од поништениот гол на Елмас…
  • October 6, 2019

Најдобрите на колена пред Македонецот: Павлов најдобар во карате Премиер лигата!

Македонскиот каратист Емил Павлов успеа да слави во финалето на силната Премиерлига во Москва, откако беше подобар со 3-1 од…
  • September 30, 2019

ВИДЕО: Лудата „кунг-фу“ одбрана на Митревски прогласена за најдобра во ЛШ

13-те одбрани на голманот на македонската ракометна репрезентација – Никола Митревски, за жал, не му донесоа победа на тимот на…
  • September 17, 2019

„Имаме играчи со мадиња, затоа ја победивме Словенија“

Ристо Николов го потенцираше тимскиот дух и неверојатниот карактер како главен фактор за денешната неверојатна победа над Словенија среде Љубљана.…
  • September 17, 2019

„Уф, колку ми е ќеиф, како победивме среде Словенија! Децата имаат срце планина“

Никола Ѓорѓиев, капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, повторно беше лидер и во мечот против Словенија, во херојската победа, заврши како…
  • September 17, 2019

Македонските одбојкари ја ПОTОПИЈА Словенија!

Денеска во (17:30 часот) се одвиваше последниот настап од групната фаза, противник на избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ беше домашната…
  • September 13, 2019

Голот на Барди прогласен како еден од најдобрите во Европа

Голот на Барди прогласен како еден од најдобтите во Европа: 🇲🇰🇩🇪🇺🇦🇦🇲🇭🇷🇦🇹🇭🇺🇹🇷🇮🇱 😎 Great goals from matchday 5 & 6!#EURO2020 pic.twitter.com/3m9Ta9hqaL…
  • September 7, 2019

Уште еден судир во Формула: Летна со болидот 4 метри во воздух (видео)

СПОРТУште еден хорор-судир, овојпат во Ф3, за среќа без последици (видео)Објавено пред 49 минути – 7 септември, 2019Од TopSport.mk Само…