Connect with us
Advertisement

Трендинг

Забава

Приказни

Приказни10 months ago

Тежок живот поминав, да не даде Господ вака на никој, не сакам да барам од луѓето и да буричкам по канти, колку ќе заработам толку – Тетка Ѓурѓа од Карпош (Видео)

– Тежок живот поминав, да не даде Господ вака на никој, не сакам да барам од луѓето и да буричкам...

Приказни12 months ago

Емотивно сведочење на Ева: Јас сум била бебе, татко ми со ногата ја искршил вратата ја грабнал мајка ми и брзо се симнале од зградата која се нишала како брод …

Денеска Скопје се сеќава на разузнавачкиот земјотрес од 1963 година, а сеќавањата за блиските загинати сеуште се меѓу скопјани кои...

Приказни12 months ago

Хит фотка: Штотуку родено бебе се насмеало кога го видело својот татко

Раѓањето на детето е посебен момент за секој родител, а многумина токму поради тоа ги прават првите фотографии од бебето...

Приказни12 months ago

(Видео) Морнар и куче преживеале три месеци на отворено море

Австралискиот морнар Тим Шедок, поминал три месеци на Пацификот преживувајќи со јадење сирова риба и дождовница. Сега неговата здравствена состојба...

Приказни1 year ago

Што е богатство ?

Една поучна приказна за тоа што е богатство и беда: Еден ден, еден богат татко решил да го прошета синот...

Македонија1 year ago

ВИДЕО: Кој е всушност САНДОКАН ПУШКАРОТ од Kрушево кај кого полицијата пронајде над 120 пушки и пиштоли?

Паско Кузмановски најлегално, лиценцирано и со сите дозволи, работи (сервисира) оружје, занает за кој и јавно зборува уште пред многу...

Advertisement

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2021 Булевар.мк