Browse By

Advertising

Ким Јонг објави слика со милион компири , и фотошоп битката започна

Владетелот или големиот диктатор Ким Јонг денеска објави слика со милион компири иако 20% од населението во Северна Кореа гладува . Едноставно интернетот неможеше да одолее на оваа слика и направија фотошоп битка каде што ликот на Ким Јонг е монтиран на смешни локации и

6 работи кои успешните луѓе никогаш не ги прават

Сите грешиме, но само оние кои се подготвени да учат на сопствените грешки можат да постигнат успех. Животот и работата бараат постојано учење. Само оние кои прават грешки , учат ,  на еден начин се успешни . Врз основа на искуството на успешни луѓе, овие

Најгледаниот јутјубер ја заврши својата кариера

Logan Paul e најгледаниот јутјубер на светот кои прави интересни , занимливи клипови околу неговиот секојдневен живот , но некогаш и пранкови кои можат да завршат со полициски притвор . Во моментов го следат над 16 милиони луѓе и има преголемо значење,влијание кај малолетната публика.Logan

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година?

2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на професионално поле, а некои пак, ќе ја најдат љубовта на својот живот. Каква ќе бида 2018-та за вас и дали вашите очекувања се поклопуваат со оние според хороскопот? Дознајте што

Не ми збори за тешко… Знам што е тешко

Не ми збори за тешко… Знам што е тешко. Сум билa таму. Сум немала. Сум ринтала за ситни пари. Ама не сум цвикала. И не сум пружила рака да одземам туѓо. Не ми збори за недостасување… Сум изгубила и јас драги луѓе. Некои ми ги

Згодната Емили Рајтаковски +18

Емили Ратајковски (24) не е ниту најмалку срамежлива, а со своите обожаватели на својот Instagram профил таа постојано споделува фотографии на кои што ги потенцира своите атрибути и виткото тело. На најновиот клип во кој  Емили позира без никаква гардероба ,  ги воодушеви своите 3

Македонски ловџии со големо срце – Природата е дар кој мора да се почитува!

Kире Кироски и неговиот другар ловџија нашле 8 мали диви прасиња на падините на Бушава Планина и направиле добро дело. За разлика од некои лоши примери на ловџии кои би ги убиле, овие двајца се со ГОЛЕМО СРЦЕ и прасињата ги пуштиле. Како нешто што

Заживување на еден од омилените објекти на скопјани – „Размрдај го ГТЦ“

Почитувани Со особена чест сакаме да Ви го најавиме почетокот на она што планираме да значи заживување на еден од омилените објекти на скопјани. Имено, на 28ми, 29ти и 30ти Декември ќе се одржи хепенинг под наслов “Размрдај го ГТЦ”, на кој ќе настапат некои

Македонија : Земја на зимските убавини

Земја на зимските убавини да тоа е нашата Македонија татковина изобилува со бројни природни убавини , пишуваат странските портали . Во многу делови од Македонија природата не ја штедела својата дарежливост, исцртала единствени и уникатни пејзажи, подигнала грандиозни планини, оформила длабоки и чисти реки и

„Неуспешниот крал “на рокенролот – Jerry lee lewis

Поттекнува од Лузиана место каде што повеќето луѓе се црнци , премногу добро ја анализира нивната  музика којa во тоа време е забранета во делови на Америка . Џери  успева во 1957 со песната „Whole Lotta Shakin’ Goin’ On“  која е хит низ цел свет