fbpx
  • September 15, 2019

Драги девојки ве гледам низ скопскиве улици….Што правите од себе?

Драги девојки ве гледам додека се разминуваме низ улиците низ градов, маркетите, автобусите, дискотеки и морам искрено да ви кажам:…
  • August 28, 2019

(Фото)СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ КАКО ПЛАЖА: Девојка се расоблече на на скопскиот аеродром и легна да се сонча

Несекојдневна глетка на скопскиот аеродром. Млада девојка, во бикини, легна на тревата пред паркингот. Изгледа добила најава дека летот ќе…
  • July 30, 2019

Изјава на денот: Додека некој скенира сметки некој друг рекетира

На социјалната мрежа twitter се појави исечок од анкета која е направена по повод проектот МојДДВ. Видеото е вистински хит…
  • July 27, 2019

Да помогнеме да се најде кpaдeцoт од видеото

На социјалната мрежа twitter објавено е видео во кое се гледа како едно момче се шета низ празна канцеларија и…
  • July 27, 2019

Сведоштво на пазар во Скопје: Баба до инспекторот – земи ги 80-те денари, немам пари за казна

Немил настан на Зелен пазар ги вознемири скопјани. Како што се објавува на социјалните мрежи, стари женички што дошле да…
  • June 15, 2019

ПАPАДА ПPОТИВ ПPEДРАСУДИТЕ: Жени со гордост ги покажаа своите тела на плоштадот Македонија!

На плоштадот „Македонија“ денеска се одржа модна парада насловена „Горда сум што сум своја“, каде жени во костуми за капење…
  • May 12, 2019

Шилегов „го фати струја“ на електричен тротинет (ВИДЕО)

Погледнете го ова урнебесно видео со градоначалникот на Град Скопје кои ги освои социјалните мрежи. Градот и општините, како и…
  • May 12, 2019

Во Скопје се спрема невреме

Во пресрет на бурата „Андреа“ која што се очекува да го зафати регионот во наредните денови и да донесе обилни…
  • December 10, 2018

Урбан херој и пример: Ведар и расположен дуќанџија, секој ден ја чисти улицата покрај неговата семкара

Дуќанџија од Карпош 4, секое утро ја чисти улицата, тротоарот и целата автобуска постојка покрај неговата семкара. -Секое утро без…
  • December 10, 2018

Tинејџери открија напуштен воз во Скопје, не можете да замислите што открија тие!

Нема да можете да поверувате што се тие најдоа во напуштениот воз, стари книги кои говорат за безброј работи поврзани…